| asaveidinu a întrebat:

Salut!
Mama mea a fost internată în spital de curând, fiind diagnosticata cu atac cerebral, fapt ce presupune spitalizare pentru o vreme.

Intrebarea mea e:o sa fiu nevoit să plătesc spitalizarea in cazul in care ea nu este asigurată în nici un fel?
Va rog sa imi răspundeți cei care au trecut prin asa ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun raspuns il vei primii de la casa de asigurari, mergi la ei si intreaba i spune le cazul tau si poate va fi gratuita spitalizarea, multa sanatate mamei tale.

| Zuzu1991 a răspuns:

"fiind diagnosticata cu atac cerebral, fapt ce presupune spitalizare pentru o vreme.

Intrebarea mea e:o sa fiu nevoit să plătesc spitalizarea"

sincer, sincer, SINCER, de ce PLM (da e, ce suna **** mea) ITI PASA?!?
nu ai ajuns paralizata, retardata sau leguma pe viata daca iti faci griji pentru niste bani, deci eu consider ca, chiar daca platesti restul vietii spitalizarea aia... TOT MERITA
***CU ULTIMILE SPUME***

e incredibil cu unii oameni isi fac griji serioase pentru fleacuri AMARATE!

| Floridori a răspuns:

Atata timp cat mama ta este internata la recomandarea medicilor, nu platiti! Se plateste spitalizarea doar daca ea doreste sa fie internata, la cerere, cand nu exista o urgenta sau nu mai exista pericol, atunci cand avizul medical prevede externarea.

Multa sanatate!