| Marius66666 a întrebat:

Salut.Masturbarea iti scade forta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Nu. Dar in functie de tehnica pe care o folosesti - in timp e posibil ca penisul sa devina mai insensibil si o sa ajungi la orga$m mai greu in timpul actului se"ual.

Foloseste o tehnica de masturb@re care imita vaginul. Nu strange prea tare si lucreaza mai mult pe corpul penisului, nu pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rarut ca e mai sanatos

| Tiger7777 a răspuns:

Nu,deloc

| Purplegirl101 a răspuns:

Nu, este o metoda de plăcere și Îți scade forța pe moment ( adică te epuizează ) dar mulți spun ca aduce numeroase beneficii deci merita practicata

| Purplegirl101 a răspuns:

Ce este greșit cu tine? Ce ți s-a stricat? Omul nu te-a întrebat dacă Îți place sau nu te-a întrebat dacă iti scade forța dacă o faci deci nu te da mare în pantaloni mici Da?!

| BotezanDaniel a răspuns (pentru Purplegirl101):

I-am dat un sfat, nu e obligat sa ma sculte, cred ca si in religia ortodoxa, exista asemenea regula.Sau atunci dc va mai dati mari ca va duceti la spovedit? Pacatosi scarbosi, spovada aduce si mai multe pacate!

| Marius66666 explică (pentru BotezanDaniel):

Tu esti un crestin militant ipocrit si plin de ura, tu esti un om care-l iubeste pe Dumnezeu dar urasti si jignesti toti oamenii care fac un mic,, pacat,,, castratule happy

| CinevaCurios24 a răspuns:

Da si nu... Intr-adevar, miscarea(de orice natura) creste masa musculara dar corpul tau munceste sa produca sperma, folosind nutrimente importante. Automat acele nutrimente nu se duc spre masa ta musculara ci sunt folosite pentru productia de sperma. Totusi daca esti intens si totusi dureaza peste 10 minute, ar trebui sa iesi pe plus la categoria masa musculara.

| Thesin3d a răspuns:

Prietene, daca mananci cel putin 2 iaurturi cu capsuni pe zi (danonino). poti sa masturbezi linistit cat vrei. Si nu iti i-a din forta mai deloc, poate pe momentlaughing