| Beyourself1245 a întrebat:

Salut. Mi-am făcut astăzi un set de analize uzuale la o clinica privata in București. De dimineața am luat un colebil pentru că am avut o senzație de greață și am băut apă.
Influențează cu ceva rezultatele analizelor?
P.s Vreau să știu care este termenul când voi primi rezultatul analizelor. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ne ai speriat cand ai spus ca ai luat un colegullaughing dar bine ca a fost colebil, tu l ai luat colebilul inainte de a merge la analize? Sau după? Rezultatul analizelor il primesti după 3, 4 zile depinde cand sunt gata, stai linistit ca te vor suna ei sa mergi sa i ei analizele.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Lasa o pe Jassmina ea scrie prostii, poti lua linistit nu influenteaza cu nimic o pilula analiza, daca ai fi mincat era mai grav dar altfel nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand mergi la analize medicale nu iei pastile si nu mananci deloc, ca analizele sa nu iasa cu valori eronate.

| Beyourself1245 explică (pentru Violleta2022):

Nu am mâncat absolut nimic. Am băut de dimineața o gura de apa și am luat un colebil că nu mă simțeam ok. Din cauza asta am decis sa-mi fac analizele. De 3 săptămâni de zile am o senzație de greață după masă. In primele 2-3 zile era un infern pentru mine, 3 ore nu aveam liniște și simțeam că dau tot afara din mine. Acum sunt mai ok, tolerez alimente și nu mai am avea problema. Aștept și rezultatul analizelor happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Mai citeste odata ce am scris mai sus!
"...nu iei pastile si nu mananci deloc"
Colebilul nu trebuia luat, fiindca infleunteaza rezultatul analizelor, asta am spus, sa nu iei pastile si sa nu mananci.

| Beyourself1245 explică (pentru Violleta2022):

Pai și acum ce rămâne de făcut? Doctorul mi-a zis că nu influențează cu nimic acest aspect. Nu știu ce să cred.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Medicul stie ce analize ti-a dat si probabil ca ce ti-a prescris el pe lista nu sunt influentate de colebil.
Stai linistit, daca ai ajuns la medic si ti-a confirmat acest lucru.
Sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am luat un colegul. Ce ai luat?
Reultatul îl primești în 24-48 de ore.

| Beyourself1245 explică (pentru sadrian46):

Colebil* Autocorecție.

| sadrian46 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Nu influențează.