| HomerTheSolider a întrebat:

Mi-am luat aparat dentar ieri. Am si pe dintii de sus si pe cei de jos. Am incercat sa dorm cu el dar mi se pare cam ciudat.O sa-mi ia mult sa ma obisnuiesc? Voi ati avut/aveti?
P.S. e mobil, nu fix.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

Buna!
Eu am aparat mobil, de aproximativ o luna. Primele 3 zile au fost de groaza, crede-ma. Imi facuse o rana foarte urata la gingie, ( eu am doar in partea de sus ) dar dupa ce m-am dus sa mi-l fixeze cu cheita aceea mi l-a mai strans acolo si a fost totul okay.
Acuma il port fara nicio grija, nici nu-l mai simt laughing.
Este okay, te vei obisnui, doar ca la inceput e greu.

| KittyKernel a răspuns:

Eu port aparat fix, si la fel m-i s-a intamplat.Adica nu il port de foarte multa vreme, de 2 luni cred.La inceput primele 3-4 zile sunt un chin, ca sa spun asa, dar cu timpul m-am obisnuit.Si