| DarkRose8101 a întrebat:

Ieri mi-am pus aparat dentar fix, iar acum ma dor dintii. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Timp de cateva zile te vor durea, este normal. Nu-ti face griji, va trece imediat, vei si uita ca ai aparat dupa un timp.

| DarkRose8101 explică (pentru Clorox):

Multumesc pentru raspuns. Dar ce as putea face ca sa nu ma mai doara? Pentru ca ma dor foarte tare incat nici nu pot manca :-(

| Clorox a răspuns (pentru DarkRose8101):

Nu ma pricep in domeniu asa ca nu este indicat sa ma asculti, consulta-te cu cineva care se pricepe dar am sa spun ca antiinflamatoarele ajuta mult, o compresa in cel mai rau caz. Usor, usor va trece.