Întrebare recomandată | alexutzu1997 a întrebat:

Salut mi-am pus si eu aparat dentar fix si nu pot sa mananc ca ma dor maselele ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai asa te doare la inceput pana ce dintii se obisnuiesc cu corpul strain in gura..Asa a fost si la mine bea apa sau incerca sa mananci ciorba sau ceva moalebig grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mananca chestii moi. O sa iti treca durerea treptat in cateva zile

| alexutzu1997 explică:

Va multumesc pentru sfaturi

| OanaMititica a răspuns:

Buna! Am si eu un aparat dentar. Si pe mine ma dureau ingrozitor dintii.Te vor durea pana cand gura ta se va obisnui cu el..Pana atunci..Bafta!