| nutuxcristian a întrebat:

Mi-au iesit cateva pete pe partea dreapta a gatului. Sunt rosii se se extind usoooor in toate partile, mai putin in spate. Stie cineva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana234 a răspuns:

Inseamna ca ai alergie sau te-ai intoxicat cu ceva happy

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca nu ma insel, ai facut o infectie! Te-ai intoxicat! Mergi undeva la medic sau farmacie si spune-le ce ai poate vor sti si ele sa-ti dea ceva fara sa ajungi la un medic... Daca acum nu mergi ti se va umple tot corpul de pete si va fi mai greu de tratat!

| nutuxcristian explică (pentru lpavel):

Ok. Merci mult pentru raspuns. Numai bine!

| Georgiana234 a răspuns:

Poate fi pojar [ rujeola].
Iti apar bubite, te mananca dar nu aivoie sa te scarpini findca se vor face si mai mari.
Poajrul este de 3feluri, mic, mijlociu, mare. Du-te la doctora de familie. Insanatorie grabnicahappy

| nutuxcristian explică (pentru Georgiana234):

Mersi mult! happy Nu sunt bubite, nu este pojar sau rujeola. Sunt niste pete, si ma mananca mai rar.

| nutuxcristian explică (pentru Georgiana234):

Merci mult pentru raspuns! Ti-am dat funda, deoarece asta a fost motivul. Multumesc inca o data. Numai bine! happy happy

| Georgiana234 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Inseamna ca ai alergie sau te-ai intoxicat cu ceva happy