| Onisim13 a întrebat:

Azi miai sclintit degetul mare de la mana dreapta la fotbal ma cam doare si s-a umflat putin. Ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KyssOana a răspuns:

Fa comprese cu spirt happy eu asa am facut.hmm doar ca eu am cazut pe el laughing) infine iti va trece happy incearca sai faci masaj tragand de el incet si frecandul cu spirtwinking happy

4 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

BreEi. straight face s'o si inVintzIt? >:O ca daca' da, stIu ce ai. >:[
____________________________
uiTe:
si eu am luAt o dAta mingEa de basKet in maNa, si am pRins'o cumva cu degetUl din miJloc o0|0o si mi l'o dat pe spTe, s'O invineTzit, si s'O umfLat>straight face ochei. deci daca' ai patith' tot aSha cuma(inviNetzeala si umFlare) aTnki, trE sa faKi ctv ceva:
1)da'tZil cu ulei.si ti'l tragi incEt. poTzi sa'i spoi cuiVa sa te ajutE, da traGe incet, cu grija degeTul.ca orIkum o sa te doAra si daca' numa il atinGi asa un pic, da tras rau >:O
2)ti'l tragi asa incet de mai multe ori, pe zi, sau pe saptamana, si inaiNte de culCare sau cand vrei u, ti'l masezi incet cu sPirt, sau cvA crema bona >:[]
daaH'. vezi ca ceva timp o sa te doAra, da trAge asa incet de el, si isi revIne.dA asta daca' ai patith' asa ceva... sa ti'i se stRambe un pi, adica sa se mishte osu'. daca' ai ceva de genu, trebuie sa il tragi ca creste stramb dupa. da ai bin intrebi pe cnV car' se stie, nu ca min tongue :]
ochei. ceao' :]
________________________________
... traficant inascut...

| KyssOana a răspuns:

Merci ^^

| RazvanPopa a răspuns:

Daca il poti indoi e de bine (adica nu e rupt). Pune niste gheata si nu mai fa efort cu degetul pana maine. Bafta!

| popicatare a răspuns:

Asa am patit si eu si am fost la un doctor mi la pus in ghips si a 2 zi mi-a trecut