| caramelitamia a întrebat:

happy nu prea aud bine cu urechea stanga, si in zilele astea, candva ma voi duce la orl, sau ceva doctor de urechi, nu stiu big grin. intrebarea mea este, ca daca imi va curata urechea, ce imi va face? ma va durea? dupa aceea o sa simt un disconfort?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChriSS_7546 a răspuns:

Nu o sa te doara, iar la sfarsit o sa te simti putin ciudat pentru ca o sa iti simti urechea libera si o sa auzi mai bine, dar dispare senzatia

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nimic nu este dureros, pentru sanatatea ta si mai ales pentru urechile tale.
Fii linistita, respecta intocmai/la prima mana/ ce-ti recomanda medicul. Sper, sa se fi renuntat la "para" din cauciuc clasica pentru a desfunda urachile.
Multa sanatate!

| Iuliaana a răspuns:

Doar apa, nu te va dureawinking

| Adellee a răspuns:

In caz ca ai dop in urechea stanga o sa ti-l dea afara.Cum? O sa ia o seringa(nu vreau sa te sperii)un pic cam mare. O sa puna apa calduta in ea. Apa calduta o sa ajunga in urechea ta ca si serul in vena.Nu o sa te doara nici in timpul cand iti scoate dopul si nici dupa ce iese afara.Deci stai linistita, o sa te gadile nitel.Succes si du-te mai repede la doctor ca nu-i bine sa stai asa:*