| toteu01 a întrebat:

nu stiu ce am :Cand sunt racita[cateodata chiar daca nu sunt racita]Simt ca ma gadila ceva in gat si tot tusesc si imi lacrimeaza ochii

Din ce cauza se intampla asta? Si ce ar trebui sa fac de exemplu cand sunt la scoala si se uita colegii mei la mine urat si ma intreaba: Dc plangi?laughing

Funda + Vottttt :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Parerea mea, ca daca nu esti racita, ca ai avea alergie la ceva polen, fa-ti un test de alergie. pentru ca acum primavara se poate intimpla asa ceva

| micutadhampir a răspuns:

Poate ai o alergie.Dar ca sa afli exista o singura solutie: sa mergi la doctor.

| CodrutM a răspuns:

As indrasni sa sugerez o posibila carenta de calciu.
Si la mine se manifesta asemanator. Ma gadila in gat si oricat as incerca sa tusesc, nu pot, desi am senzatia ca imi vine sa tusesc.
Respir si greu totodata.

In concluzie, o posibila carenta de calciu (nu ma pricep, nu spun ca am dreptate sau ca oi fi vreun pui de doctor dar stiu si eu cate ceva). Vorbeste cu medicul tau de familie, cel mai bine.

| anyalexandra a răspuns:

Du-te la doctor si vezi