| Don714 a întrebat:

Salut, nu stiu daca am ales categoria buna dar pun aici intrebare. Unchiul meu a gasit un caine de rasa, ciobanesc german pe care l-a adus sa il tin eu, inca nu i-am facut analize s-a.m.d, NU i-am putut gasi stapanul asa ca l-am pus frumos in lant in cusca. Ieri insa pe la ora 5-6 dupa masa s-a dezlegat si a mers la celalalt caine al meu, o corcitura de ciobanesc pe care l-a batut, cainele a scapat fara vatamari insa de aseara nu mai vrea sa intre in cusca, toata noapte a dormit in fund stand cu capul in jos. De la ce poate fi acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| georgyanaaa a răspuns:

Daca a scapat din lant inseamna ca nu l-ar fi tinul stapanul sau in lant cred ca asa a facut si al meu daca la batut pe celalalt inseamna ca a simtit ca nu e de-al lui si daca sta afara in fund cu capul in jos inseamna ca ii este dor de stapanul sau si asa aveti grija ca poate avea reacti urate lasatil incet sa se adapteze cu voi si adaptativa si voi cu el ca sa va apropiati de el