| cezarelzaharel a întrebat:

nu stiu daca constitue o problema medicala dar estetica din punctul meu de vedere estetic vorbind, da.Imi creste foarte mult par pe tot corpul si foarte repede.Asi vrea sa stiu cauzele cresterii parului si tot odata un „remediu"sau tratament (am 17 ani). Multumesc!.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Dacă este o problemă medicală ai putea scăpa de ea mai uşor, prin tratament. Mai bine ai încerca să vezi un dermatolog. De păr poţi să scapi cu epilatorul sau cu ceară astea sunt cele mai "durabile" metode. În locurile în care nu te poţi epila poţi decolora părul cu apă oxigenată (nu cea ce la farmacie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa ni se întamplă tuturor.
Te poţi epila, iar pe zonele în care nu doreşti să te epilezi poţi folosi apă oxigenată. Deschide părul după câteva folosiri.
Sper că ţi-am fost de folos!

| adych a răspuns:

Posibil sa fie o problema hormonala, am mai auzit de cazuri, trebuie sa mergi la doctor si iti va prescrie un tratament, insa gandeste-te bine si la restul barbatilor din familie ( tata, bunic, unchi etc ) daca si ei sunt la fel at e genetic si nu ai ce face

| cezarelzaharel explică (pentru adych):

Pai ai mei nu prea sunt asa parosi adica nu au mai deloc par dar si asa am par pe tot corpul si de unde pot lua aceea apa oxigenata? si este permanenta chestia cu apa oxigenata? de epilat nu stiu ce sa zic daca incep de acu o sa creasca si mai mult si creste si repede.