| Nuttzu a întrebat:

Salut.
Nu stiu de cat timp. in jur de 3-4 zile am niste pete rosii pe piele. Arata ca si varicela, dar tin sa mentionez ca am avut varicela. etc. sunt ca si varicela, dar fara acele cosuri. ca un fel de muscatura de tantar. si in loc de acel mic cosulet e o mica umflatura..ma rog. si nu, nu ma mananca. Chiar nu stiu de la ce poate fi... la tot ce m-am gandit e ca ar fi de la Pizza..in ultimu timp am mancat cam prea multa. [ Nu, nu sunt obez. am in jur de 52kg ] Firma de unde imi comandat pizza nu e o firma fantoma ca sa zici ca au bagat nu stiu ce in ea.. Niste sfaturi? Ce credeti ca poate fi? Ma scuza-ti ca nu am explicat mult prea in detaliu, dar chiar nu stiu ce sa mai zic..sunt foarte confuz.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o toxinfectie alimentara!
Mai ales daca nu ai prea mancat acasa, evita pizza, pentru ca salamurile sunt extrem de grele pentru un ficat deja obosit sau intoxicat de atatea zile.

1 răspuns:
| blackPug97 a răspuns:

Poate ai rubeola.Si eu am avut acum cativa ani, si tot asa erau petele.Atata numa ca la mine nu prea erau pe piept, erau mai mult pe maini si picioare, dar la rubeola depinde de persoana unde se fac petele.
Incearca sa vezi daca ai cumva ganglioni umflati pe laterala sau in spate la gat. Daca da, mai bine mergi la medic sa verifici.