| iralu a întrebat:

O mica problema. Miercuri (03.08.2011) m-am operat sa imi scot o masea de minte. A fost destul de complicat deoarece maseaua imi era in gingie si a trebuit sa imi umle putin si la os. Chirurgul nu mi-a mai dat antibiotice de data aceasta pentru ca a spus ca ma vindec foarte bine si nu crede ca e necesar. Dar ieri dimineata m-am trezit extrem de umflata si am mers la medic si mi-a curatat rana. Am luat antobiotic (amoxacilina) si Ketonal. Problema este ca azi dimineata m-am trezit si mai umflata decat ieri. Am tinut gheata pe fata si am respectat programul cu medicamente, dar pe zi ce trece e tot mai umflat. Ce sugestii aveti? Cel putin ce as mai putea face peste weekend pana luni ce e din nou la cabinet medicul? >Multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Ia biter romanesc de la naturiste, diluezi o lingurita in putina apa si clatesti f putin, bei cu inghitituri mici. Nu stiu daca e cazul sa intrerupi antibioticul, nu cred.

1 răspuns:
| roxi_7269 a răspuns:

Ti'as sugera sa mu mai tii gheata pentru ca cand o pui in mana,se iau tot felul de bacterii si microbi,iar daca te speli cu sapun iar nu este bine, ia medicamentele in continuare, si timp de o saptamana. o sa vezi ca o sa-ti treaca
!:Xsucces