Întrebare recomandată | Nikolaus a întrebat:

O sa trebuiască sa port ochelari. Stiti cumva daca Ray Ban fac ochelari de prescripție(adica, pe dioptrii)? Daca da, cam cat costa? Un preț in jur de 600-650 ar fi rezonabil. Si de unde găsesc, ca eu am mai găsit pe site-uri Ray Ban dar cica "Comanda" si "Informații de livrare", preț frumos de 420 dar dioptriile sa le selectez pauza. Nu găsești. Comanzi cică ochelari de vedere dar de unde dioptrii?
Apropo, daca nu este, ce ochelari asa mai buni știți si de unde pot cumpăra cu încredere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Ce treaba are rama cu lentila? Iti comanzi rama si le spui la oftalmologie ca vrei sa ti se puna lentilele pe rama respectiva.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ai gasit tu pe net sunt doar ramele. lentilele le faci la un magazin din asta de optica.

| Nikolaus explică:

A da, inca ceva. Cand am fost in Palas in Iasi acum vreo 2 luni(poate chiar mai mult, cu mult înainte de a merge la oftalmolog) am întrebat la magazinul ala Ray Ban daca fac ochelari la comanda si doamna aia a zis ca da ca se fac pe dioptrii dar nu știu daca se referea la ochelarii de soare sau...