| Jigokunokishi a întrebat:

Salut oameni buni! Ati putea sa-mi recomandati un sampon sapun care sa fie bun si impotriva matretii si impotriva caderii parului(sau care sa nu cauzeze matreata sau caderea parului). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Săpun împotriva mătreții nu este!
Consultă dermatologul.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Poti incerca sampoanele din gama Ducray, Anaphase, respectiv Elution.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Head and Shoulders, este samponul numarul 1 in Romania impotriva matretii si a caderii parului.

| Vidiu a răspuns:

Recomand DOVE. Sunt cele mai bune. Sapunul este foarte bun si in acelasi timp iti face pielea foarte fina.
Iar samponul te scapa de toata matreata. Eu folosesc de ani buni, si sunt foarte multumit.

| china112 a răspuns:

Eu folosesc sampon cu biotina, care, pe langa faptul ca mi-a oprit caderea parului, a inceput sa mi-l regenereze si acum creste mai mult si mai repede... big grin