| Valenziana a întrebat:

Pai nu sunt sigura daca intrebarea se incadreaza in aceasta categorie deci scuzati daca nu e bine, insa va rog sa ma ajutati daca puteti.
Sunt in perioada in care imi apar cosuri, insa nu inteleg de ce mi-au aparut cosuri care sunt de ceva timp si nu s-au "copt" sa spun asa, si ma dor daca le bazai. Credeti ca vor trece de la sine? Sa imi fac griji? Cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Pui o lingură de bicarbonat de sodiu dintr-o jumătate de pahar cu apă caldă. Amesteci bine, te dai, aștepți o ora și clătești ușor cu vată umedă. Repeți acest,, tratament" zile consecutive.

| AngelDark11 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji. E doar perioada maturitati. Dezinfecteaza locul, pastreazal curat, date cu ''Lara'' in locul unde a aparut cosul si daca nu trece pune pasta de dinti pe el si lasa peste noapte sa se usuce. Asa va fi ''copt'' si il vei putea scoate.

| Valenziana explică (pentru AngelDark11):

Si cand ma dau cu pasta de dinti tot asa inainte dezinfectat?

| AngelDark11 a răspuns:

Da. Dupa ce dezinfectezi, the dai cu pasta ce dinti.