| MyihaDoolcica a întrebat:

De la un timp mi-au aparut cosuri am de la farmacie tratamente am incercat tot felul de masti si nu functioneaza. Colegi spun ca sunt indragostita de asta imi apar. Cum pot sa scap de ele? Funditaaa

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ti-as recomanda ceva mai ieftin si eficient decat produsele chimice.Ai sa gasesti pe marginea drumurilor coada-soricelului si menta pe la piata sau prin gradina.Clocotesti cam 250 ml apa, adaugi flori de coada soricelului, cam cat ar fi intr-o lingura si cam tot atata menta.Acoperi vasul cu un capac si dai pe fata de 2-3 ori pe zi, lasand sa se usuce fara sa te stergi. Poti tampona fata.E bine sa dai neaparat dimineata la desteptare si de cate ori transpira putin fata.Aceasta infuzie o folosesti o singura zi. Daca folosesti un tampon, il arunci dupa fiecare folosire.C-da soricelului e un puternic dezinfectant natural, fara a provoca vreo reactie adversa ori alergie, iar menta are efect calmant si cicatrizant.Aduna aceste plante cu codita de 15-20 cm, leaga buchetele si agata-le la umbra, fara multa lumina.Iti v-or mai folosi.Sunt la fel de eficiente proaspete sau uscate.Pa.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Colegii tai fac misto de tine. mai bine te duci la medicul dermatolog acum cat inca inceputul ca mai tarziu nu se stie.

| mary2mary a răspuns:

Le lasi in pace. Asta ca esti indragostita e un zvon dat de oameni. Asa mi-au zis si mie. Eu mi-am lasat cosurile in pace si dupa 2-3 zile au trecut. happy

| simonanomis92 a răspuns:

Buna.mie de la medicul dermatolog mi-a spus sa folosesc zineryt.o gasesti la farmacie.este o solutie lichida ca apa care o aplici p fata dupa care te speli.la mine cel putin a mers.