| Ciobanu_Seby_1993 a întrebat:

Pe 1 August am avut o fractura de clavicula, iar pe 1 Septembrie am dat jos bandajul(fașă în 8). Acum as vrea sa mă apuc de sala, dar nu știu dacă e ok.Din câte am înțeles trebuie sa stau repaus mai mult timp.Umărul nu mă mai doare deloc.Deci sa mă apuc de sala sau sa mai aștept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Akira88 a răspuns:

Umarul nu doare pentru ca esti tanar si da semne sa se regenereze rapid, ceea ce e normal. sfatul meu e sa mai astepti. daca te apuci de sala si revine durerea sau ai un accident cat de mic care o declanseaza s-ar putea sa ai probleme mai mari. mai asteapta!

1 răspuns:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Cel mai bine este sa nu te fortezi chiar daca tu crezi ca ti-a trecut. Facand sala sunt sanse mari ca durerea sa reapara, asa ca poti astepta pana ce faci un control la medic si iti confirma ca poti face sala.

Succes,