| rockmantic a întrebat:

Salut.Pe 24 iunie mi-a venit menstruatia pentru prima oara.Pe 24 iulie plec la mare.Este posibil sa imi vina menstruatia pe 24, 25, 26 iulie? Ma gandesc ca nu e regulata, si nu imi va veni exact cum mi-a venit luna trecuta, avand in vedere ca luna trecuta a fost pentru prima oara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Nu, sunt sigura ca nu iti va veni. La mine prima data nu va tinut mult(banuiesc ca si la tine) iar cam 1 luna jum - 2 nu am avut nimic. Prima oara e ca un avertisment : VEZI CA AM SOSIT!
:* Distractie placuta

9 răspunsuri:
| NarcyNarcisa a răspuns:

Depinde de factorii din jur. Daca esti stresata, nu dormi bine si sedentara e posibil sa-ti vina mai devreme.Si caldura te poate afecta.Tot ce e posibil.Chiar daca patesti asta, sa stii ca exista si alte moduri de a te distra(sincer si mie mi-e frica de asta, si eu vreau sa merg la mare)

| rockmantic explică:

V-am dat voturi la fiecare.Si va multumesc pentru raspunsurile incurajatoare.

| FlorinaRuby a răspuns:

Bună,
dacă ţi-a venit pentru prima oara nu prea are cum să iţi vina şi luna viitoare tot aşa, poate luna viitoare nu-ţi va veni deloc.La început mie mi-a venit şi odata la 3 luni, şi nu doar mie mi s-a intamplat.Nu te ingrijora, sigur nu-ţi va veni cât eşti la mare.
Pa, pa:*

| onlyme2851 a răspuns:

Nu are cum...La mine diferenta dintre primele doua menstruatii a fost de 3 luni, iar data a fost diferita.Incearca sa nu te stresezi prea tare.sa nu ai emotii. Distractie placuta la mare!>big grin

| onlyme2851 a răspuns:

.si eu plec duminica asta la marehee hee

| AndreeaEma a răspuns:

In primul an ciclul menstrual nu este reglat, poate chiar sa lipseasca cateva luni fara nici o problema, asa ca nu te astepta sa iti vina pe 24. Pup si distractie la mare!happy

| alexuuu12 a răspuns:

Ce ciudat...si eu merg la mare in aceiasi zi si vion acasa pe 26.si da e posibil

| Andreeea_8728 a răspuns:

Dupa ce iti vine prima oara.iti mai vine peste 2-3 luni:d

| FreeForYOu a răspuns:

Cu siguranta nu`ti va veni pe 24, stai linistita