| Anonima222223 a întrebat:

Am 14 ani și prima oară mi-a venit pe 3 Februarie și a curs foarte puțin maro închis și de scurta durata. Pentru ca e neregulat mi-a venit abia la 4 luni adică pe 10 Iunie 2017 si apoi pe 18 Iulie 2017, pe 15 August luna aceasta plec la munte si stau o săptămâna? Am șanse sa îmi vina atunci? Menționez ca eu nu am dureri la menstruație. (luna trecută am avut secretie pana pe 16, pe 17 deloc și după a urmat menstruația, se poate întâmpla si de data asta la fel?, ma îngrijorez deoarece eu vreau

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Primii 1 - 2 ani este ceva normal sa nu-ti vina regulat insa asta nu inseamna ca asa va fi mereu. Noteaza-ti datele si apoi discuta cu un medic. O ecografie abdominala te-ar ajuta sa inlaturi toate suspiciunile. Poti face si niste analize de sange care te vor lamuri cu siguranta. Treaba cu menstruatia neregulata poate avea si alte cauze, deci trebuie tratata cu mare atentie! Numai bine!

| Tiopevuz a răspuns:

Da exista o posibilitate, dar nu garantez