| DSGline a întrebat:

Helau TPU! M-am taiat la mana deasupra degetului aratator am fost la urgente si au cusut rana problema e ca eu nu imi pot indreptata degetul. Oare sa fie taiat tendonul happy? Multumesc de orice raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Tocmai ai avut un traumatism, normal ca nu il poti misca. Dar o sa iti revii, in timp. Dupa ce o sa-ti scoata firele o sa mergi la Recuperare.

| DSGline explică (pentru vangaelis):

Merci Sper sa nu fie tendonul happy

5 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

La urgenţe ce ţi-au spus?

| DSGline explică (pentru TofanCristi):

Pai au zis ca e "superficiala" si ei nu cred ca e sectionat tendonul totusi nu il pot misca.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Dupa ce iti scot doctorii cusetura aia poate il vei putea misca.