| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut,pe data de 18 iunie am cazut cu bicicleta si mi-am rupt clavicula si incheietura fracturata, am fost operat la clavicula dupa mi-a pus mana in ghips toata. Dupa o luna am scos ghipsul si incheietura mainii nu o simteam deloc si nu puteam sa o misc sus jos sau dreapta stanga.Doctorul mi-a spus sa port doar mana pe langa mine si sa fac lucruri normale cu mana dreapta cum faceam inainte, eu credeam ca o sa fac fizioterapie dupa ce imi scot gipsul, n-a fost sa fie.Am facut de unul singur exericitii pentru incheietura si tot nu mi-a revenit mobilitatea in incheietura.Ce exericitii pot face pentru mobilitatea incheieturii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| danuker a răspuns:

Doctorul trebuia să îți spună asta. Mergi la el la un control, și spune-i ce ne-ai spus nouă, și vezi ce răspunde.

Eu am dificultăți cu doctorii, că e multă informație într-un timp scurt, și merg cu o listă de întrebări, și vin cu o listă de răspunsuri, pe care le mai analizez acasă.