| al3xandru_4340 a întrebat:

Salut.Pe mine saptamana trecuta m-a durut burta, adica am avut crampe. diaree. M-a durut 5zile, dupa m-a lasat vreo 2zile, si ieri m-a durut apendicita cand mergeam, dar azi deloc, credeti ca exista posibilitatea de apendicita, ma gandesc ca daca nu m-a durut azi sa existe posibilitatea sa nu am. Voi ce parere aveti. Sunt disperat si speriat in acelasi timp rau de tot.Plz HELP! Scuzati categ.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimul122 a răspuns:

Bine raspund numa daca dai funda,

pasul 1. te duci la doctor sil il intrebi ce ai, si doctorul iti va spune ce sa faci
pasul 2. nu bea suc, bere orice bautura acidulata
pasul 3. nu manca dulciuri mai mult de 20 grame pe zi sau chiar deloc
pasul. 4 bei niste lichide dar nici prea mult ca dupa aia te va durea si mai tare,
pasul 5. manaca ceva tare o choaja de paine ceva, nu manca moi, lapte, cereale, miere de albine branza, oua etc.

sper ca ti-am raspuns bine la intrebare, Funda te rog, dar nu faci ca alti le raspund si nu dau funda, bafta, aminetesteti pasurile mai ales 2, 3, 4, 5 bafta