| Catwomen123456 a întrebat:

O zi ma cam durut în partea dreapta jos în zona apendicitei. După nu m-a durut o zi și ieri iar m-a durut și azi nu prea îmi dau seama ca ma doare burta și imi este rău dar și azi ma cam doare.
Tin sa spun ca nici zilele trecute nu am durut tare.
Nu știu acum ce sa cred. Nu vreau sa am duc la medic direct pentru ca mi e foarte frica de ace și mi se face super rău când vad sânge.
Ce sa fac?
Am cautat niște simptome pe internet și scria,, Crampe, Diaree și urinare dureroasa" nu am decât diaree dar urinare dureroasa nu. Și durerea de burta pe care o am nu as zice ca sunt Crampe. Va rog ajutați-mă! Voi ăștia care ați fost deja operați de apendicita. Ce ați simțit înainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ether a răspuns:

Ori cat de rau ti s-ar face cand mergi la medic, nu este bine sa eviti. Este singurul care poate sa iti dea un sfat competent.

| MariaIoana15 a răspuns:

Poate nu ai apendicita. Și pe mine ma durea in partea dreapta, crezând ca am apendicita, dar sa stii ca e posibil durerea sa vina de la un chist ovarian. Nu se știe. Du-te la un ginecolog sau du-te sa îți faci o ecografie ovariană.

| CompanyBad a răspuns:

Neata buna
Orice ai simti, tot trebuie sa ajungi la un doctor, fa'ti curaj, trebuie, e vorba de sanatatea ta aici, bafta!