| Alexandru_George_2002 a întrebat:

Salut, pe pachetele de tigari scria inainte cantitatea de nicotina, gudron si monoxid de carbon, vreau sa stiu daca acea cantitate era valabila doar la o tigare sau la tot pachetul?

Funda

Sryy pentru categorie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se referă la o singură țigaretă, este vorba despre tot pachetul. Dacă ar fi așa ar muri ăștia care fumează 2 pachete pe zi în timp record.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Porcentajul este facut pe 1 tigareta, asta este cerinta legala!

| Met a răspuns:

Cred ca acea cantitate se refera la tot pachetul

| Suciu_Filip_1997 a răspuns:

Se refera doar la o tigara, cantiatea de nicotina pusa in ea, nu in tot pachetu funda big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suciu_Filip_1997):

Nu, nu se referă la o singură țigaretă, este vorba despre tot pachetul. Dacă ar fi așa ar muri ăștia care fumează 2 pachete pe zi în timp record.