| Cena07 a întrebat:

Pentru ce sunt pastilele Doppel herz aktiv Magneziu+Calciu? Eu stiam ca magneziu si calciu e pentru sistemu imunitar si oase. Dar mie mi s-a spus ca e pentru dezvoltarea musculaturii ceea ce nu prea cred, vreun sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.farmaciadeacasa.ro/......blete.html
Magneziu e bun si pentru inima.

| pietrean a răspuns:

Pentru a se asimila mai bine magneziul,se ia impreuna cu calciu.
Magneziul este bun pentru dureri musculare,intareste inima,,impotriva insomniilor,oxigeneaza celulele,contra stresului,iritabilitatii.
Calciul impreuna cu vitamina D,ar fi bune pentru oase.
Pentru imunitate,ar fi bune vitamina C,E, A, zincul, seleniul, fierul.

| ElenaSA a răspuns:

E bun pentru organism, deopotriva pentru oase, muschi.E bine si ce stiai si ce ti s-a spus.