| Virdol_Horia_1992 a întrebat:

Peste o luna o sa-mi pun aparat dentar. Credeți ca lumea o sa-si bată joc de mine? Cei care au avut aparat dentar si-a bătut cineva joc de voi? Cum v-a tratat lumea pe cei care ați avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doggy123 a răspuns:

Eu am aparat dentar de aproape un an(fac un an in aceasta toamna) si sa stii ca nu-i nimic jenant.de mine nu si-a batut nimeni joc.la inceput cand ti-l pui o sa te doara pana ti se obisnuiesc dintii(durerea dureaza c-am o sapt. dar te doare doar cand mesteci ceva).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai calm, acum e o moda sa ai aparat dentar. Eu am purtat acum 15 ani, si era un aparat urat din niste fiare mari si incomode nu ca cele de acum si nu a ras nimeni de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca. e normal la inceput sa apara o situatie neplacuta pe seama aparatului dentar, dar cu timpul lumea se va acomoda cu "noua" ta infatisare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-și bate nimeni joc de tine. Eu am de un an și vreo 3 luni și îl mai țin puțin. Acum îi am perfecți. Durează cam o săptămână-două până te acomodezi cu el. Apoi, n-o să ai probleme. Ai grijă și la alimente, să nu mănânci alimente tari sau lipicioase. O să-ți spuna doctorul despre asta. Eu am mai mâncat și din astea, dar nu în exces. Succes!

| Virdol_Horia_1992 explică:

Multumesc pentru raspunsuri