| Florentin96 a întrebat:

Salut, povestea e cam asa, în urma cu 7 ani m-am operat de deviație de sept, plus rinita cronica. Toate bune o grămadă bani, după 7 ani tot am nasul înfundat ca înainte de operație, într-adevăr deviație de sept nu mai este, s-a rezolvat dar tot nu am nasul liber cum sa zic. I-am povestit doctorului și a început sa se amuze ca e doar în capul meu și totul e perfect acum dar nu e asa pentru ca e ciudat, la efort pot respira bine pe nas, dacă iau un loc jos mi se înfunda groaznic nasul din senin, mai ales noaptea. El mi-a spus ca mi-a făcut doua intervenții în una gen dar cred ca minte. Pe foaie de externare scrie ca mi s-a făcut pentru deviație și ceva cu nu mai știu rinita dar tot acolo e rinita aceea, ce pot folosi sa scap de tot de nasul înfundat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate ti polipii ca de la ăia ai nas infundat

| Dandinelle a răspuns:

Daca nu-ti convine verdictul medicului, incearca un alt medic, alta consultatie, o radiografie si acolo se vede clar daca ai pungi de mucus in sinusuri sau nu. Ideea e ca pe vremea asta sunt multi care se plang de nasuc infundat, dureri de cap etc. iar sinusurile se infunda.