| oresvlad a întrebat:

practic un sport care necesita multa odihna si nu prea am timp sa dorm daca dorm 6 ore noapte si 2 ziua credeti ca ma voi simti la fel de odihnit decat daca as dormi 8 ore doar noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Nu, corpul are nevoie de somn incontinu, intrerupi somnu si iar devine agitat.

| Loker a răspuns:

Somnul de noapte nu se compara cu cel de zi. NU, nu te vei simti mai odihnit asa. Mai bine dormi 8h noaptea decat 6h noaptea si 2h ziua.

| Woosprit a răspuns:

Nu, pentru ca iti intrerupi somnul.