| anonim_4396 a întrebat:

Salut prea inalt incredibil de inalt ce pot face am 1.84 si port 42 ce credeti e bine sau rau happy am 16 ani cat credeti ca mai ma inalt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti deloc incredibil de inalt, daca esti baiat esti mediu-inalt si probabil nici nu vei mai creste mai mult de 1-2 cm.

| georgeceltoma a răspuns:

Din cunostiintele pe care le am i-ti pot spune ca la baieti cartilajele osase se stopeaza la 21 de ani.

dar cresterea in perioada adolescenta se face in reprize., poti sa cresti un an cativa cm iar apoi 5 ani deloc.

dar nu trebuie sa i-ti faci atatea griji deocamdata, multi si-ar dori sa fie mai inalti de 1.80 iar tu esti un caz fericit