| Silenceisanwser a întrebat:

Salut,prietena mea a facut niste analize HCG, ultimul act sexual a avut loc acum 3 luni,in urma analizelor am primit astea, nu am rabdare pana maine sa aflu daca are sarcina sau nu. Acestea sunt analizele, nu stiu ce inseamna, cum sa le citesc. Buna seara,am facut analize, mi-a iesit hcg 0.1, m ui/ml

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este insarcinata, valoarea peste care se sustine o sarcina este de 20.

| Ronnix a răspuns:

Conform rezultatului, nu este insarcinata. Pentru o posibila sarcina, valoarea HCG-ului trebuia sa fie mai mare de 5, 3.

| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Nu e insarcinata. Suta la suta. happy funda?