| Căƚăʅιɳ a întrebat:

Salut prieteni am si eu o intrebare.Nu de curand am o senzatie ciudata ca am inhalat un fir de par puteti va rog sa-mi spuneti cares simptomele si ce face firul ala de par in plamani
Si am mai auzit o chesti ca daca tragi fir pe nas ajunge in plamani dar daca il inspiri pe gura ajunge in stomac

Ma puteti ajuta va rog ceva detaliat ca nu mai dorm la noapte numai >potasta ma duce la alta problema am auzit ca simptoma e tusea dar eu nu prea imi vine sa tusesc si tostusi am racit si nu stiu care este diferenta dintre tusea de raceala si tusea de plamani

Va rog detaliat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NIKu22 a răspuns:

Acum depinde si de situatie daca l-ai inghitit e posibil sa se fi dus cu saliva in stomac... Asta e 1 la mana
2 la mana: noi in nas avem par si totusi nu ajung in plamani (garantat mai cade cate unul) ci se duc pe gat in jos cu saliva.
Ar fi mai bine sa te duci la un doctor sa te consulte ceva ca se poate intampla orice