| M371n1s7 a întrebat:

Salut prieteni.
Vreau sa va spun ca de ceva timp am observat ca la dintii din fata a inceput sa imi apara o carie. De cand eram mic nu am avut probleme cu cariile dintilor pana acum. Vreau sa stiu si eu ce pot sa fac sa remediez sa scap de carie daca se poate acasa? Sau daca ma duc la dentiti daca stiti ce imi face ca sa scap de carie? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la dentist.Stie el ce are de facut.Tu acasa ce sa le faci? Doar sa ii speli cu periuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acasa nu ai ce sa faci, la dentist iti curata caria si iti plombeaza dintele

| RaraSeeDY a răspuns:

Singur nu exita modalitati. Cel mai simplu te duci la un dentist, are el tratamente pe care sa ti le aplice. Este simplu, happy

| Mirela_Mariana_1992 a răspuns:

Daca ai o carie la dinti din fata nu-i bine.
Cu timpul aceea carie iti va face o gaura smechera intre dinti!
O spun, fiindca eu am patit-o