| HarleyQuinn a întrebat:

Un început de carie se poate trata? Pot scăpa de ea?
Cred că a început să-mi apară o carie, deocamdată nu mă doare, sau ceva și se vede foarte puțin, dar vreau să știu dacă mai pot să scap de ea. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| einenebun23 a răspuns:

Da se poate trata du-te repede la un medic stomatolog pana nu se agraveaza si sa nu ajungi in situatia sa fi nevoita sa iti scoata nervul sau chiar maseaua.

1 răspuns:
| CorinaClaudia a răspuns:

Caria la suprafata pare mica, dar inauntru e ca o "pestera", adica mare, daca e vizibila inseamna ca e destul de mare, du-te la dentist nu astepta, fara sa fie vizibil ajunge si la o masea de langa.