| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti o metoda de a ma ingrasa mai rapid.Adica eu mananc dar nu se pune deloc pe mine am 19 ani si am 55kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu cinci kile ajungi la normal, vezi aici:
https://www.csid.ro/......i-16114218

dacă asta te preocupă să rezolvi rapid, fă o cură de fast food și băuturi carbogazoase, zero mișcare și carbohidrați la greu (chiar ai nevoie de așa ceva?)

| Raducons a răspuns:

Ai destule nu iti face griji, o sa pui mai incolo, eu am60 kg si 27ani.

| unvecin a răspuns:

Ce înălțime ai?

| Negrea_Mihai_1999 explică (pentru unvecin):

1.78

| unvecin a răspuns (pentru Negrea_Mihai_1999):

Https://www.calculator.net/......lator.html

Based on the Robinson formula (1983), your ideal weight is 71.1 kgs
Based on the Miller formula (1983), your ideal weight is 70.4 kgs
Based on the Devine formula (1974), your ideal weight is 73.2 kgs
Based on the Hamwi formula (1964), your ideal weight is 75.2 kgs
Based on the healthy BMI recommendation, your recommended weight is 59.2 kgs - 83.3 kgs

Poate că ar fi bine să mergi la medic. Să te asiguri că treaba asta nu ascunde ceva probleme mai grave.

| ponturi a răspuns:

Mult polen, miere de albine, derivate apicole.
Roade bune dă ceai de ţintaură (indulcit obligatoriu, asta dacă nu preferi gustul amar, este de 5 ori mai amar decât ceaiul de pelin).
Mişcare, sport, mers în natură, activităţi care îţi fac poftă de mâncare în rest dacă nu vrei să faci toarte astea stai liniştit ai să te îngraşi sigur după 25 de ani...