| crackster a întrebat:

Recent am fost diagnosticat cu Hepatita A virala acuta. Am ajuns la spital abia dupa 1 saptamana de la aparitia simptomelor. In spital am fost internat aproximativ 2 saptamani, iar rezultatul analizelor TGP a scazut treptat de la ~1200 la ~200. La o saptamana dupa externare, la refacerea analizelor mi-a iesit ~1200 (in conditiile in care am tinut regim strict). Dupa alte 2 saptamani, mi-a iesit TGP-ul ~3100. Acum valorile au stagnat( ~2900). Doctorul mi-a spus ca e ceva in neregula si ca recaderea poate fi cauzata din cauza unui element toxic iar daca valorile nu vor scadea, pot ajunge in stadiu cronic.

In momentul actual am aproximativ 2 luni de la primele simptome.
In aceasta perioada am tinut regim alimentar strict, nu am depus efort fizic si am urmat tratament cu hepato-protectoare(silimarina, liv, b12 si uneori arginina fiole).
Daca ati avut aceasta problema sau aveti idee cum as putea iesi din situatie va rog ajutor.

PS. Dau si funda si ce vreti voi! Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| crackster explică:

PS: Analizele ecografice nu au aratat nimic in neregula cu ficatul, pancreasul sau rinichii.