| VoicuStefanDaniel a întrebat:

revin iar cu o intrebare happy. De ce imi vine un pic de greata dupa ce mananc ceva si pe urma imi trece repedE? mi se intampla max 1 data la 1-2 saptamani sau mai mult. probabil sa fie ca mananc ceva cu poftA? azi am mancat niste clatite cu fineti, dupa accea, niste sarmale, mi-a ventit iar dar nu era greata, era o stare asa de ragaiala de obicei eu nu prea ragai. dar cand mai beau suc mai ragai laughing oricine ragaie.bun. si eu acum 1 luna sa zicem max 6 sapt. am avut o problema cu stomacul, de la Cola, Hamburgeri la greu, pizza de la fast-food. nu mancam deloc ziua doar dulciuri si cola la greu, dabia seara ciuguleam ceva. si cand mi s-a intamplat faza cu burta mi-am schimbat stilu de viata. bine mai beau suc dar nu cola mai mananc cateva dulciuri dar nu in exces, mai am mancat 2 zile 2 pizza de la un magazin de la scoala de la noi asa de pofta. deci ce sa fie? pe mine ma ingrijoreaza faptul ca sa nu ma ia iar burta. numai acolo stau cu gandulaughing. practic inainte cand eram cu burta simteam ca nu mai am viata, nu radeam nu nimic, eram cum s-ar zice" in depresie" ieseam non-stop afara, ceea ce eu nu faceam inainte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

La multi ani Daniel!
Vad ca ti-ai mai diversificat dieta de ultima data. Foarte bine. Ai senzatia aia pentru ca probabil mananci cu pofta, haplit si mai inghiti si aer sau nu mesteci suficient.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Holy2010):

Multumesc, la fel big grin si da mi-am revenitbig grin

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Holy2010):

Dar dc dimineata si seara mai imi vine nitel de tot si imi trece. sunt asa de cand am mancat acu 3-4 zile carnati si oua. Dar mi.am mai revenit. Niste colegi imi zic sa nu ma ia iar burta ca nu mi.am revenit complet. crying(( si da mananc xu poftabsi nu pre mestec suficient