| Cristiaan232 a întrebat:

Salut saptamana trecuta am vrut sa sparg un cos care era deasupra unei alunite in barba iar alunita in timpul s-a cam zgariat putin, intrebarea mea este pot face cancer de la ea? (Vreau sa mai spun ca am 2 alunite pe spate mai mari ca radiera de la creion)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Orice alunita se mai zgarie, pisca, agata uneori. Important e sa n-o rupi.
Te prezinti la specialist in momentul in care isi schimba forma, culoarea, marimea.
Abia atunci exista semnale ca ceva nu e in regula si e necesara o investigatie medicala.

| VladutAnghel a răspuns:

Nu, stai linistit si uita-te la un film. Sanatate!big grin