| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare big grin
Am un dinte stramb, adica e mai sus si nu a coborat, e pe gingie..nu merita sa iau aparat doar pentru un dinte.ce pot sa fac? am auzit ca exista aparate care merg purtate cand vrei, stie cineva pretu? sau alte metode? e un canin..cred ca asa se numeste.(colt)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la un dentist.
Majoritatea dentistilor au preturile lor. Unii sunt mai ieftini alti mai scumpi.
Insa un consult la stomatolog te va lamuri mult mai mult decat putem noi.

| scarharo a răspuns:

Cel mai eficient lucru e sa megi la un medic stomatolog/ortodont care o sa isi dea seama exact ce ai nevoie.

| Nishuman a răspuns:

P.S : am 16 ani jumate