| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare big grin

Am un dinte stramb, adica e mai sus si nu a coborat, e pe gingie..nu merita sa iau aparat doar pentru un dinte.ce pot sa fac? am auzit ca exista aparate care merg purtate cand vrei, stie cineva pretu? sau alte metode? e un canin..cred ca asa se numeste.(colt) P:S: AM 16 ANI JUMATE! scuzati categoria sad

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, canin.
Mergi la stomalogie și nu te mai lua după gura lumii!
Pa, pa.

| Lia340 a răspuns:

Exista un tip de aparat(aparat dentar mobil) care se poarta pe cerul gurii si ar rezolva problema ta, acesta nu este vizibil la exterior.
Totusi mi se pare cam tarziu la varsta ta sa incepi cu asemenea metode de indreptare.Cum de, nu te-ai gandit in copilarie sa porti? acum ai fi avut dantura perfectahappy Oricum orice fel de aparat trebuie purtat cel putin 2 ani pentru a indrepta chiar si un dinte. Daca tu consideri ca mai ai rabdare acum in adolescenta...esti puternica, eu nu as mai avea.
Parerea mea personala ar fi sa ramai asa, toata lumea are defecte, doar nu dai proba la fotomodelelaughing

| Nishuman a răspuns:

Sunt baiatt, dintele mi-a cazut acum 6 luni laughing) si am probleme doar cu el, restul sunt drepti, n-au treaba.app, si dintele e in afara, nu inauntru :*

| Marichui a răspuns:

Exact problema asta o am si eu, identica, identica, identica laughing Doar ca am 13 ani..caninul ala ma omoara si pe mine si chiar imi pune semne de intrebare legate de aparatul dentar.

| Nishuman a răspuns (pentru Marichui):

Pacat de noi sad rolling on the floor

| Marichui a răspuns (pentru Nishuman):

Https://www.facebook.com/alecsandrageorgia.gradinaru uite facebook ul meu, daca vrei da mi cerere, dar sa mi spui cum te cheama ca nu dau acc la toti:D :))) si sa mi spui cum ai rezolvat. daca te duci la stomatolog inaintea mea..Bafta, oricum! :( :))