| RoxanaCher a întrebat:

Salut.Scuze ca pun intrebarea asta de copii mici.Stau in fiecare zi cu mama si ma inteleg foarte bine cu ea. Dar vapleca la un curs de 5 zile in Paris si pentru ca a vorbit prea tarziu, nu a mai gasit locuri si pentru mine si tata.Imi doream foarte mult sa merg.Si nu vreau sa plece. O sa-mi fie dor de ea chiar daca sta doar 5 zile! Cum as putea sa nu-i simt lipsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cinci zile trec repede ca vantul.Filmeaz-o pe mama ta si va fi astfel mereu langa tine.Acum exista si posibilitati de comunicare variate. Tu trebuie sa-ti vezi de scoala si s-o intampini cu note bune.

| Bacemi a răspuns:

E normal sa fii atasata de mama. Ai putea ca in timpul asta sa dezvolti o relatie aparte cu tatal tau. Faceti lucruri impreuna, eventual sa ii pregatiti impreuna o surpriza mamei la intoarcere ca sa ii aratati ca v-a fost dor de ea. Daca vezi ca totusi tatal tau e foarte ocupat sunt si alte solutii. Cauta sa te distrezi in timpul asta, sa faci posibila o veche dorinta de-a ta. Cauta sa te distrezi mai mult cu prietenii, sa faceti o nebunie, ceva special ce nu faci des. Asa ai si ce sa ii povestesti mamei cand vine.

| pwp a răspuns:

5 zile? e foarteee putin.gaseste-ti o ocupatie si o sa treaca ca vantul. Opps. a trecut deja.

| DianaAndra1 a răspuns:

Iti atragi atentia cu altceva! mergi la o colega/prietena. petreci ceva timp cu tatal tau.
Nu trebuie sa te scuzi, poti pune orice intrebare vrei, doar suntem pe TPU! love struckhee hee

| mada12 a răspuns:

Ia o poza de a ei si tine-o mereu aproape. Puneo pe noptiera si seara cand te pui in pat sa dormi pupa poza si spune "Noapte buna, mami".tongue

| ~p!$iii~ a răspuns:

Nu e intrebare de copii de 5 anihappy Esti fta si e normal sa fii mai atasata de mama. E bine ca ai o buna comunicare cu ea! Multe din adolescentele d azi nu mai stiu sa fie apropiate de mame, sa le spuna tot ce li se intampla. Acum, revenind la problema ta, ca sa nu ii simti lipsa mamei puneti in camera langa pat o rama in are esti tu, ea si tatal tau, priveste poza d fiecare data cand ii simti absenta, vorbeste cu ea mai mereu la telefon ca sa; i auzi vocea, pune-o sa iti scrie o "scrisoare" inainte sa plece p care sa o citesti d fiecare data cand ti se face dor. Stai linistita, toti trecem prin asta, vor trece repede 5 zile:* Echia TPU e langa tine! Ai grija de tine, si poate primesc si o fundita?batting eyelashes

| Fvn a răspuns:

1. N-ai nimerit categoria potrivita.
2. Te-am reclamat.
3.Sunt doar 5 zile straight face poti vb la tel sau pe net.

| roberta_3262 a răspuns:

Pai ai putea sa te uiti la poze cu ea sa vorbiti la telefon in fiecare zi...ai putea sa te distrezi cu prieteni sa dormi la ei sau ei la tine si poti sa incerci in unele momente sa uiti de ea.kiss

| laugh a răspuns:

Pai tii legatura cu ea, in fiecare zi, ora;

Tii o poza cu ea pe birou, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa treaca repede, ai sa vezi