| mihai109 a întrebat:

Simptomele mele sunt: durere abdomenul inferior zona inghinala dreapta. A aparut dupa o perioada de 2 luni de sala. Acum de doua luni nu am mai facut efort deloc. Cand trag aer in piept mai puternic simt ca ma tine ceva si aproape mereu am sensibilitate acolo. Durerea apare si cand mananc mai mult, merg mai repede, la rotirea trunchiului sau la miscari bruste. In analize nu a aparut infectie. O vreme am crezut ca e apendicele insa acum ma gandesc tot mai mult la hernie inghinala. A scapat de ea cineva fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci un bariu.Mie mi-au gasit hernie hiatala.Trebuie sa mergi la un medic specialist.Sanatate!

| MCRgurl a răspuns:

Stiu ce ai patit mi s-a intamplat si mie exact la fel si in primul rand trebuie sa renunti la sala si trebuie sa te operezi