| Edgaardsmoods a întrebat:

Am un nod în gât cam de vreo două săptămâni, efectiv când înghit așa în sec simt o durere în gât, credeți că este posibil să se fi deplasat mărul lui Adam mai în gât?

Sau să fie doar o durere în gât?

Îmi este teamă pentru viața mea deoarece nu îmi mai trece deloc de vreo două săptămâni încoace, efectiv simt ca și cum aș avea ceva blocat în gât, care ar putea fi problema?

Am fost marți, adică acum 4 zile la medicul de familie să îmi verifice tiroida și a spus că tiroida este în regulă dar eu unul simt un glod în gât când înghit în sec, ce poate fi?

De ce simt nodul acesta în gât de vreo două săptămâni încoace?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii infectie la amigdale, mononucleoza samd.

| Cherciumihai a răspuns:

Nu sunt medic, dar este posibil să fie o durere în gât sau o iritație a gâtului care provoacă această senzație de nod. Este important să consulți un medic specialist pentru o evaluare adecvată a simptomelor tale. Ei pot face o examinare fizică și pot recomanda teste suplimentare, dacă este necesar, pentru a determina cauza exactă a disconfortului tău. În cazul în care simptomele persistă sau se înrăutățesc, este întotdeauna recomandat să consulți un medic pentru a obține un diagnostic precis și sfaturi adecvate.