| Takeen a întrebat:

Salut.Sora mea tocmai a aflat ca are uterul intors, mai poate avea copii? dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellutza a răspuns:

Se numeste uter retrovers. Da, multi medici mi-au spus sa-mi iau gandul de la copii. Ok. Pana un medic mai medic mi-a explicat foarte simplu. Pozitia uterului nu are nici o legatura cu fertilitatea. Atat timp cat ai col uterin, spermatozoizii patrund la fel de simplu. Nu are nici o legatura cu faptul ca uterul sta mai spre stanga sau mai spre dreapta sau mai spre spate.

| ellutza a răspuns (pentru ellutza):

Am uitat sa specific, am avut o sarcina normala si am o fetita foarte bine de 6 ani. Deci se poate.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa mai poata avea copii dar greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Va rămâne foarte greu însărcinată din păcate.
Sănătate!
Te pup!

| RoxKnkK a răspuns:

Ba da dar mai greu