| alexandrunaj a întrebat:

Sportul te face sa ai mai mare incredere in tine? Argumente pro si contra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, te face sa ai mai multa incredere. Orice forma de sport e o competitie chiar daca e o competitie cu tine insuti si orice reusita iti mareste increderea.

| MisterSTAG a răspuns:

In mod normal da. Atunci cand perseverezi intr-un sport iti creste increderea de sine. Totusi, este si cazul cand incerci sa practici un sport care iti place foarte mult si vezi ca nu da rezultate. Te demoralizezi si renunti. In oriece caz, daca practici sun sport la care chiar de pricepi vei fi mult mai increzator in fortele proprii.