| Fotbalistul a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac s slabesc in doua-trei saptamani chiar mai mult in jur de 3-4 kgbig grin? dati-mi o dieta, un regim ceva care sa dea rezultate. Eu vreau mai mult sa dau jos din burta. Spuneti ce sa nu mananc ce sa mananc, de cate ori pe zihappy(ma abtin de la orice mancare). Am 1.80 si 75 de kg. Astept cat mai multe sfaturibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CrazyKidah a răspuns:

Pasul 1 – 1 lingurita cu miere si 1/2 lingurita cu scortisoara se amesteca intr-un recipient, dupa care se pune apa (aproximativ o cana)

Pasul 2 – Amestecul se pune la fiert, iar dupa ce a dat in clocot se imparte in 2 portii egale.

Pasul 3 – Una dintre aceste porti va fi consumata dimineata, pe stomacul gol, iar cea de-a doua seara, inainte de culcare.
Principalul efect al amestecului de miere si scortisoara este eliminarea depozitelor de grasime. Totodata, datorita mierii care este un bun antioxidant aceasta combinatie curativa de miere si scortisoara ajuta la prevenirea cancerului, afectiunilor pulmonare si regleaza functiile sistemului digestiv. Scortisoara are si ea efectele sale individuale, aceasta actionand asupra zaharului din sange contribuind la eliminarea lui inainte de a fi transformat in grasime. Dieta cu miere si scortisoara actioneaza mai ales asupra grasimii abdominale!

Atentie!
Aceasta mixtura se prepara numai din miere si scortisoara, fara nimic altceva (lamaie, lime, otet). Nu este necesar sa consumati aceste amestec de mai multe ori pe zi, dimineata si seara este suficient. Sper ca te am ajutathappy

8 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Trebuie sa faci fitness in fiecare dimineata in jur de1 ora

| Cristina_4016 a răspuns:

Fa mult sport, elimina mancarea cu grasimi, dar nu sari peste mesele principale, altfel risti sa te infometezi si sa ti se faca rau.Renunta la ciocolata, sucuri acidulate, bere, piept de pui poti manca si in rest salate si paine poti manca doar o data pe zi.Bafta!

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Renunta pe cat poti la dulciuri si paine alba.Incearca sa mananci cat mai multe legume, fructe, carne de pui(piept sau pulpe fara piele) la gratar sau fierta.Seara incearca sa faci 20-30min sport(abdomene,dans,bicicleta etc)si bineinteles nu mai manca nimic dupa 6.In plus poti sa mergi mai mult pe jos, sa urci scarile in loc sa iei liftul.Ai sa vezi ca nu e greu iar kg vor disparea surprinzator de repede.Totul e sa ai vointa.Mult succes.Am uitat sa-ti spun in nici un caz sa nu te infometezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa incerci sa bei ceai verede il gasesti in farmacie si poate prin supermarket bea apa si mananca iaurt simpu sau dietetic dimineata in timpul zilei supe de varza sau supe de legume fara ulei mult si legume si fructekiss nu uita de apa multa (2-3 kg pe zi) dar eu zic sa incerci ceaiul verde e super si da roade ffff repedebatting eyelashes:*:* funda?batting eyelashes

| αиdяαdα a răspuns:

Http://www.cura-de-slabire.ro/diete/cura-de-slabire-rapida.html
Nu mi se pare foarte drastică. Şi eu o încep de astăzi :)) sunt curioasă ce rezltate va avea.

| 2dor4 a răspuns:

Hey incearca multe abdomene si antrenamentul astahttp://www.youtube.com/watch?v=AgJtdZOBvc4

| CpD_7817 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci exercitii cardio ceva in gen alergat, mersul cu bicicleta, innotul, daca de exemplu o sa alergi in fiecare zi 2km dimineata si 2 km seara intr-o saptamana dai cam 1, 5kg jos. eu de exemplu fac tkd si intr-o luna am slabit 13kg. daca vre-i sa scapi de burta fa abdomene 100 dimineata 100 seara. nu pe serii asa cate poti pana ajungi la 100 si ai sa vezi ca in loc de burta o sa ai patratzele. take carewinking

| Cosmin_6763 a răspuns:

Nu stiu daca vrei, Dar fa si tu ca Butelaughing Mnca numai banane si a slabit 4-5 kg intr-o saptamana:d