| amyamy a întrebat:

Hy all! tot vreau sa tin o dieta corespunzatoare ca sa slabesc si in general si la burtica in special,insa nu imi pot da seama ce pot manca si ce nu, in general la alimente ma refer ca stiu eu ca nu am voie dulciuri,sucuri etc. dati-mi o lista cu alimente ce se pot manca si una cu ce nu se poate manca detaliat daca va stiti cu astea, ce sport sa fac in special de cate ori pe zi si cand vor aparea rezultate sa nu ma dau batuta asa usor, in decurs de doua trei luni, apar rezultate vizibile adica la burtica si la corp in general daca tin strict dieta si fac sport (fuga si cam ce ar fi necesar pentru a da grasimea de pe burta jos. am 76 in talie si nu pot purta blugi stramti cu maieu pentru ca odata ce strang acolo se vede nasol si treaba asta ma omoara. va rog dati-mi retete sfaturi liste, rezultate.am 21 de ani, daca va foloseste la ceva big grin. astept dau si funda multumesc

4 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Buna. si eu incerc sa slabesc si de la un timp am cateva restrictii la alimentatie. Tin un fel de "cura" asa zisa pentru slabire. Manac in jur de 2-3 felii de paine pe zi, fara dulciuri [poate o data la 3-4 zile], si 3 mese. micul dejun, pranzul si cina consta in fructe foarte multe. am slabit 4 kilograme in 2 saptamani. pe langa asta, pentru a slabi mai repede, poti face si sport gen bicicleta, alergat la un stadion sau stiu eu. e cea mai eficienta. mult sport, abdomene, exercitii de gimnastica. Sper ca am fost de ajutor, o zi buna amymy.

| amyamy explică (pentru ankadella):

Si La tine cand ai slabit La burtica a avut ceva rezultat? 4 kg in doua saptamana e ok insa spune-mi exact ce ai facut si cum ce ai mancat cum a fost Tot timpul asta in care ai tinut cura asta alimente ce mai exact? Si tu ce sport ai facut cum ti-ai organizat timpul pentru asta si mai ales daca ti-a fost greu. daca vrei sa imi spui sa fac.si eu La fel sau macar sa incerc.as avea nevoie de o lista Cu alimentele permise. Multumesc

| ankadella a răspuns (pentru amyamy):

Da. rezultatul s-a vazut la burtica si la solduri. Am baut multa apa. micul meu dejun consta in banane, si 2 felii de paine cu pateu. dupa-amiaza mananc ciorbe, cartofi goi. de multe ori mananc dupa-amiaza fructe si am incheiat. dupa ora 6 nu mai mananc deloc. sport fac volei, cu niste prietene la sala liceului. volei faceam de 2x pe saptamana in jur de 2-3 ore. si acum mai fac..Acum,ca sa slabesc de tot..ma voi duce la sala. :*

| midu89 a răspuns:

Si eu am probleme la burtica, si nu prea pot renunta la paine si dulciuri de tot asa ca fac multe abdomene si beau 2-3cani de ceai verde pe zi. pe mine ceaiul si abdomenele m-au ajutat mult