| Dumbi a întrebat:

Stie cineva de ce ma doare la incheietura mainii(de unde iti ia sange)? Ma inteapa, nici nu pot sa explic durerea… Nu intotdeauna, cateodata. Se poate sa fie de la frig? Sau ca am aruncat bulgari, alaltaieri si ieri, toata ziua? De alaltaieri a inceput sa ma intepe…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Incearca deocamdata o compresa din carpa sau bandaj curat imbibat cu o solutie de sare amara (Sulfat de magneziu) care se gasesc la farmacie si dizolvi un plic de 60 de grame la un litru de apa, sa dizolvi bine si faci o compresa si aplica pe incheietura mainii!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie sa te consulte!

| Dumbi explică (pentru untu):

E sambata si maine, duminica cum as putea sa ma duc? La urgente nu pot sa ma duc… mai mult stau la ghiseu, si e si sambata si aia doarme de la "oboseala"(plictiseala). Am patit…
Alaltaieri am crezut ca o sa fie temporara, daca marti continua o sa ma duc, luni am prea mult de invatat, si doctora e de dupa-amiaza.

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Atunci poti sa dai un telefon, daca ai numarul de mobil sau fix de acasa la medicului de familie sa vina acasa la domiciliul tau, sa te vada si sa-ti faca consultatii si apoi sa vezi ce zice!

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Incearca deocamdata o compresa din carpa sau bandaj curat imbibat cu o solutie de sare amara (Sulfat de magneziu) care se gasesc la farmacie si dizolvi un plic de 60 de grame la un litru de apa, sa dizolvi bine si faci o compresa si aplica pe incheietura mainii!