| pisikutza20 a întrebat:

Salut, stiti cumva ceva pentru caderea parului, imi cade groaznic parul si deja am putin par, imi pare rau fiindca vreau sal cresc mare dar nu voi putea... dati-mi niste remedii naturiste pentru a avea posibilitate sa la fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai grija cu alimentatia, stresul, programul de somn, etc. toate astea pot sa afecteze cresterea parului. Pentru intarirea parului, si in special a radacinii, spala-te cu ceai de nuci verzi/frunze de nuc sau cu ceai de urzica.

| Minnie a răspuns:

Exista un tratament romanesc, ieftin si extrem de eficient. L-am incercat.Se numeste CHELSTOP. E o solutie lichida, dupa ce faci baie, te dai bine pe par si tii un prosop pe cap minim 30min si apoi il usuci cu foehnul sau il lasi asa...

| Eyleen a răspuns:

Pai te duci la plafar si ceri ulei de ricin care are proprietatea de a intari firul da par... De fiecare data cand faci baie dupa ce te-ai spalat la cap te dai cu ulei si astepti 30 de minute si pe urma te clatesti ...bafta!

| miky_1289 a răspuns:

Am auzit ca pentru caderea parului este bun usturioul pisat, iar pentru intarirea firului de par uleiul de ricin. daca nu mergi la un plafar si acolo ti se vor explica mai multe.bafta

| ReNaTa_2091 a răspuns:

Buna! Mama mea are aceeasi problema happy
A incercat tot felul de remedii sampoane etc
In final a gasit un sampon (pe el scrie La Vitrine Magique)
Eu una ma spal cu sampon de copii Jonhson big grin este ff bun pentru ca este de copii si nu isi permit sa bage tot felul de chestii in el
Incearca si uh sampoanele astea
Succes!winking